User mailman register (7.x-3.1) - en to hu translation catalogue (49 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: Description
hu: Leírás

en: more
hu: tovább

en: Access control
hu: Hozzáférés szabályozás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: updated
hu: frissült

en: created
hu: létrehozva

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: ID
hu: Azonosító

en: Subscription settings
hu: Feliratkozás beállításai

en: Subscriptions
hu: Feliratkozások

en: Email
hu: E-mail

en: Page
hu: Oldal

en: Hourly threshold
hu: Óránkénti korlátozás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Visible in user registration form
hu: Látható a felhasználói regisztrációs lapon

en: Desc
hu: Csökk

en: Users
hu: Felhasználók

en: Profile
hu: Profil

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Lists
hu: Listák

en: Moderate
hu: Moderálás

en: Moderated
hu: Moderált

en: "%reqaddress" is not a valid email address
hu: „%reqaddress” érvénytelen email cím

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Profile module
hu: <em>Profile</em> modul

en: Activate
hu: Bekapcsolás

en: Unsubscribed
hu: Leiratkozva

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Notify users
hu: Felhasználók értesítése

en: Link this field
hu: Ez a mező hivatkozzon

en: With a mailto:
hu: Egy mailto:-val

en: User relationship
hu: Felhasználói kapcsolat

en: Admin URL
hu: Admin webcím

en: Asc
hu: Növ
