User mailman register (7.x-3.1) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Approve
ja: 承認

en: Delete
ja: 削除

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Unsubscribe
ja: 登録解除

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: Access control
ja: アクセスコントロール

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: updated
ja: 更新

en: created
ja: 作成日

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Subscription settings
ja: 配信登録の設定

en: Subscriptions
ja: 配信登録

en: Email
ja: メール

en: Page
ja: ページ

en: Hourly threshold
ja: 時間単位のしきい値

en: Published
ja: 掲載

en: Visible in user registration form
ja: ユーザ登録フォームに表示可能にする

en: Desc
ja: 降順

en: Users
ja: ユーザー

en: Profile
ja: プロフィール

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Lists
ja: リスト

en: Moderate
ja: モデレート

en: Moderated
ja: モデレート

en: Add new mailing list
ja: メーリングリストを追加

en: User name
ja: ユーザー名

en: Apply
ja: 適用

en: Activate
ja: 有効化

en: No link
ja: リンクなし

en: Link this field
ja: このフィールドをリンク

en: With a mailto:
ja: 「mailto:」付きで

en: Asc
ja: 昇順
