User mailman register (7.x-3.1) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Unsubscribe
nl: Uitschrijven

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: Access control
nl: Toegangscontrole

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: updated
nl: bijgewerkt

en: created
nl: aangemaakt

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Subscription settings
nl: Instellingen abonnement

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Email
nl: E-mail

en: Page
nl: Pagina

en: Hourly threshold
nl: Maximum per uur

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Visible in user registration form
nl: Zichtbaar in registratieformulier gebruikers.

en: Desc
nl: Aflopend

en: Users
nl: Gebruikers

en: Profile
nl: Profiel

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Lists
nl: Lijsten

en: Moderate
nl: Modereren

en: Moderated
nl: Gemodereerd

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Apply
nl: Toepassen

en: List ID
nl: Lijst-ID

en: Activate
nl: Activeer

en: Unsubscribed
nl: Afgemeld

en: Web address
nl: Web adres

en: No link
nl: Geen link

en: Notify users
nl: Breng gebruikers op de hoogte

en: Link this field
nl: Dit veld linken

en: With a mailto:
nl: Met een mailto:

en: Admin URL
nl: Beheerders-URL

en: Asc
nl: Oplopend
