User mailman register (7.x-3.2) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Status
fr: État

en: Approve
fr: Approuver

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Unsubscribe
fr: Se désabonner

en: more
fr: plus

en: Access control
fr: Contrôle d'accès

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: updated
fr: mis à jour

en: created
fr: créé

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Subscription settings
fr: Paramètres d'abonnnement

en: Subscriptions
fr: Abonnements

en: Email
fr: Courriel

en: Hourly threshold
fr: Seuil horaire

en: Published
fr: Publié

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Profile
fr: Profil

en: Defaults
fr: Paramètres par défaut

en: Sort by
fr: Trier par

en: Lists
fr: Listes

en: Moderate
fr: Modérer

en: Moderated
fr: Modéré

en: User name
fr: Nom d'utilisateur

en: Apply
fr: Appliquer

en: Activate
fr: Activer

en: Unsubscribed
fr: Désinscrit

en: No link
fr: Aucun lien

en: Notify users
fr: Notifier les utilisateurs

en: Link this field
fr: Lier ce champ

en: With a mailto:
fr: Avec un mailto:

en: Admin URL
fr: URL d'administration

en: Add mailing list
fr: Ajouter une liste de diffusion

en: Edit mailing list
fr: Modifier la liste de diffusion
