User mailman register (7.x-3.2) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Approve
tr: Onayla

en: Delete
tr: Sil

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Unsubscribe
tr: Üyelikten çık

en: Description
tr: Açıklama

en: more
tr: daha fazla

en: Access control
tr: Erişim denetimi

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: updated
tr: güncellendi

en: created
tr: oluşturulma

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Subscription settings
tr: Abonelik ayarları

en: Subscriptions
tr: Abonelikler

en: Email
tr: E-posta

en: Page
tr: Sayfa

en: Hourly threshold
tr: Saatlik eşik

en: Published
tr: Yayında

en: Visible in user registration form
tr: Kullanıcı kayıt formunda görüntüle

en: Desc
tr: Azalan

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Profile
tr: Profil

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Lists
tr: Listeler

en: Moderate
tr: Denetle

en: Moderated
tr: Denetlenen

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Apply
tr: Uygula

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: Link this field
tr: Bu alanda bağlantı

en: User relationship
tr: Kullanıcı ilişkisi

en: Asc
tr: Artan
