User recurring subscription (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (50 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Manage subscription
da: Håndtér tilmeldinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Daily
da: Dagligt

en: Weekly
da: Ugentligt

en: Monthly
da: Månedligt

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Password
da: Adgangskode

en: edit
da: redigér

en: Updated
da: Opdateret

en: User
da: Bruger

en: Year
da: År

en: Month
da: Måned

en: Payment settings
da: Betalingsindstillinger

en: Expiration date
da: Udløbsdato

en: published
da: udgivet

en: Membership
da: Medlemskab

en: not published
da: ikke udgivet

en: Live
da: Eksisterende

en: day(s)
da: dag(e)

en: week(s)
da: uge(r)

en: month(s)
da: måned(er)

en: Subscription
da: Abonnement

en: year(s)
da: år

en: Currency code
da: Valutakode

en: You have entered an invalid credit card number.
da: Du har indtastet et ugyldigt kreditkortnummer.

en: The credit card you entered has expired.
da: Det indtastede kreditkort er udløbet.

en: You have entered an invalid CVV number.
da: Kontrolcifrene er ikke korrekte.

en: CVV
da: Kontrolcifre

en: Card number
da: Kortnummer

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
da: Transactioner kan kun behandles i en valuta, der fremgår af listen.

en: Sign up for and use a Sandbox account for testing.
da: Tilmeld dig og benyt en Sandbox konto til testbrug.

en: API credentials
da: API forudsætninger

en: Recurring fee amount
da: Tilbagevendende betalingsbeløb

en: Initial charge
da: Start betaling

en: Regular interval
da: Regelmæssigt interval

en: Specify the length of the billing period for this fee.
da: Angiv længden af faktureringsperioden for denne betaling.

en: Charge this amount each billing period.
da: Træk dette beløb hver faktureringsperiode.

en: 01 - January
da: 01 - Januar

en: 02 - February
da: 02 - Februar

en: 03 - March
da: 03 - Marts

en: 05 - May
da: 05 - Maj

en: 06 - June
da: 06 - Juni

en: 07 - July
da: 07 - Juli

en: 10 - October
da: 10 - Oktober

en: click here
da: klik her
