User Recurring Subscription (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Manage subscription
hi: सदस्यता प्रबंधित करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Monthly
hi: मासिक

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Password
hi: कूटशब्द

en: edit
hi: संपादन करें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Year
hi: वर्ष

en: Month
hi: माह

en: Payment settings
hi: भुगतान सेटिंग्स

en: Expiration date
hi: समाप्ति तिथि

en: published
hi: प्रकाशित

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: 01 - January
hi: ०१ - जनवरी

en: 02 - February
hi: ०२ - फरवरी

en: 03 - March
hi: ०३ - मार्च

en: 04 - April
hi: ०४ - अप्रैल

en: 06 - June
hi: ०६ - जून

en: 07 - July
hi: ०७ - जुलाई

en: 08 - August
hi: ०८ - अगस्त

en: 09 - September
hi: ०९ - सितम्बर

en: 10 - October
hi: १० - अक्टूबर

en: 11 - November
hi: ११ - नवम्बर

en: 12 - December
hi: १२ - दिसम्बर
