User Recurring Subscription (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (56 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Manage subscription
hu: Feliratkozás beállításai

en: Description
hu: Leírás

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: Monthly
hu: Havonta

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Password
hu: Jelszó

en: edit
hu: szerkesztés

en: Updated
hu: Frissítve

en: User
hu: Felhasználó

en: Year
hu: Év

en: Month
hu: Hónap

en: Vendor
hu: Eladó

en: Payment settings
hu: Fizetési beállítások

en: Expiration date
hu: Elavulás dátuma

en: published
hu: közzétett

en: Membership
hu: Tagság

en: not published
hu: rejtett

en: Live
hu: Élő

en: day(s)
hu: nap

en: week(s)
hu: hét

en: month(s)
hu: hónap

en: Yearly
hu: Évi

en: Subscription
hu: Feliratkozás

en: year(s)
hu: év

en: Sandbox
hu: Homokozó

en: Currency code
hu: Valuta kódja

en: You have entered an invalid credit card number.
hu: Érvénytelen bankkártyaszám lett megadva.

en: The credit card you entered has expired.
hu: A megadott bankkártya lejárt.

en: You have entered an invalid CVV number.
hu: Érvénytelen CVV szám lett megadva.

en: Card number
hu: Kartyaszám

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
hu: A tranzakciókat csak a kilistázott pénznemek egyikében tudja feldolgozni.

en: API server
hu: API-kiszolgáló

en: Sign up for and use a Sandbox account for testing.
hu: Jelentkezzen be és használjon egy Sandbox számlát a teszteléshez.

en: API credentials
hu: API kulcsok

en: Recurring fee amount
hu: Ismétlődő fizetés összege

en: Initial charge
hu: Kezdő terhelés

en: Regular interval
hu: Rendszeres időközönként

en: 01 - January
hu: 01 - Január

en: 02 - February
hu: 02 - Február

en: 03 - March
hu: 03 - Március

en: 04 - April
hu: 04 - Április

en: 05 - May
hu: 05 - Május

en: 06 - June
hu: 06 - Június

en: 07 - July
hu: 07 - Július

en: 08 - August
hu: 08 - Augusztus

en: 09 - September
hu: 09 - Szeptember

en: 10 - October
hu: 10 - Október

en: Default.
hu: Alapértelmezett.

en: click here
hu: ide kattintva
