User Recurring Subscription (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (58 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Manage subscription
nl: Inschrijving beheren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Password
nl: Wachtwoord

en: edit
nl: bewerken

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: User
nl: Gebruiker

en: Year
nl: Jaar

en: Month
nl: Maand

en: Payment settings
nl: Betalings-instellingen

en: Expiration date
nl: Vervaldatum

en: published
nl: gepubliceerd

en: Membership
nl: Lidmaatschap

en: not published
nl: niet gepubliceerd

en: day(s)
nl: dag(en)

en: week(s)
nl: we(e)k(en)

en: month(s)
nl: maand(en)

en: Yearly
nl: Jaarlijks

en: Subscription
nl: Inschrijving

en: year(s)
nl: ja(a)r(en)

en: Sandbox
nl: Testomgeving

en: Currency code
nl: Valutacode

en: You have entered an invalid credit card number.
nl: U hebt een ongeldig kaartnummer opgegeven.

en: The credit card you entered has expired.
nl: De vervaldatum van de creditcard die u heeft ingevoerd is verlopen.

en: You have entered an invalid CVV number.
nl: U hebt een ongeldige CVC code ingegeven.

en: CVV
nl: CVC

en: Card number
nl: Kaartnummer

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
nl: Transacties kunnen enkel in een van de getoonde valuta worden verwerkt.

en: Sign up for and use a Sandbox account for testing.
nl: Schrijf in voor de testomgeving en gebruik deze om te testen.

en: API credentials
nl: API-gegevens

en: Recurring fee amount
nl: Bedrag van de terugkerende kosten

en: Initial charge
nl: Initiële bijdrage

en: Regular interval
nl: Geregeld interval

en: Specify the length of the billing period for this fee.
nl: Specifieer de lengte van de betalingstermijn voor deze bijdrage.

en: Charge this amount each billing period.
nl: Reken deze bijdrage elke betalingstermijn aan.

en: 01 - January
nl: 01 - januari

en: 02 - February
nl: 02 - februari

en: 03 - March
nl: 03 - maart

en: 04 - April
nl: 04 - april

en: 05 - May
nl: 05 - mei

en: 06 - June
nl: 06 - juni

en: 07 - July
nl: 07 - juli

en: 08 - August
nl: 08 - augustus

en: 09 - September
nl: 09 - september

en: 10 - October
nl: 10 - oktober

en: 11 - November
nl: 11 - november

en: 12 - December
nl: 12 - december

en: click here
nl: klik hier

en: Expiration year
nl: Vervaljaar

en: Quarterly
nl: Driemaandelijks
