User Recurring Subscription (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: Monthly
it: Mensile

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: edit
it: modifica

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Year
it: Anno

en: Month
it: Mese

en: Payment settings
it: Impostazioni dei pagamenti

en: Expiration date
it: Data di scadenza

en: published
it: pubblicato

en: not published
it: non pubblicato

en: day(s)
it: giorno/i

en: week(s)
it: settimana(e)

en: month(s)
it: mese(i)

en: year(s)
it: anno(i)

en: Currency code
it: Codice valuta

en: You have entered an invalid credit card number.
it: È stato inserito un numero di carta di credito non valido.

en: The credit card you entered has expired.
it: La carta di credito inserita è scaduta.

en: You have entered an invalid CVV number.
it: Hai inserito un numero CVV non valido.

en: Card number
it: Numero carta

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
it: Le transazioni possono essere processate solamente in una delle valute elencate.

en: Sign up for and use a Sandbox account for testing.
it: Registrati e usa un account Sandbox per effettuare i test.

en: API credentials
it: API delle credenziali

en: 01 - January
it: 01 - Gennaio

en: 02 - February
it: 02 - Febbraio

en: 03 - March
it: 03 - Marzo

en: 04 - April
it: 04 - Aprile

en: 05 - May
it: 05 - Maggio

en: 06 - June
it: 06 - Giugno

en: 07 - July
it: 07 - Luglio

en: 08 - August
it: 08 - Agosto

en: 09 - September
it: 09 - Settembre

en: 10 - October
it: 10 - Ottobre

en: 11 - November
it: 11 - Novembre

en: 12 - December
it: 12 - Dicembre
