User Recurring Subscription (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Description
ja: 説明

en: Daily
ja: 毎日

en: Weekly
ja: 毎週

en: Monthly
ja: 毎月

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Password
ja: パスワード

en: edit
ja: 編集

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Year
ja: 年

en: Month
ja: 月

en: Payment settings
ja: 決済の設定

en: Expiration date
ja: 有効期限

en: published
ja: 掲載

en: not published
ja: 非掲載

en: Live
ja: ライブ

en: day(s)
ja: 日

en: week(s)
ja: 週

en: month(s)
ja: 月

en: Yearly
ja: 年毎

en: Subscription
ja: 配信登録

en: year(s)
ja: 年

en: Sandbox
ja: サンドボックス

en: Currency code
ja: 通貨記号

en: You have entered an invalid credit card number.
ja: 入力されたカード番号が誤っています。

en: The credit card you entered has expired.
ja: 入力したカードは期限切れです。

en: You have entered an invalid CVV number.
ja: 誤ったCVV番号が入力されました。

en: CVV
ja: CVV番号

en: Card number
ja: カード番号

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
ja: トランザクションはリストされた通貨のうち1つだけで処理できます。

en: API server
ja: APIサーバー

en: Sign up for and use a Sandbox account for testing.
ja: テストのためのSandboxのアカウントを登録し、使用します。

en: API credentials
ja: API認証情報

en: 01 - January
ja: 1月

en: 02 - February
ja: 2月

en: 03 - March
ja: 3月

en: 04 - April
ja: 4月

en: 05 - May
ja: 5月

en: 06 - June
ja: 6月

en: 07 - July
ja: 7月

en: 08 - August
ja: 8月

en: 09 - September
ja: 9月

en: 10 - October
ja: 10月

en: 11 - November
ja: 11月

en: 12 - December
ja: 12月

en: click here
ja: ここをクリック
