User Recurring Subscription (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (50 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Manage subscription
pt: Administrar inscrições

en: Description
pt: Descrição

en: Daily
pt: Diariamente

en: Weekly
pt: Semanalmente

en: Monthly
pt: Mensalmente

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Password
pt: Senha

en: edit
pt: editar

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Usuário

en: Year
pt: Ano

en: Month
pt: Mês

en: Payment settings
pt: Configurações de pagamento

en: Expiration date
pt: Data de expiração

en: published
pt: publicado

en: not published
pt: não publicado

en: Live
pt: Ao Vivo

en: day(s)
pt: dia(s)

en: week(s)
pt: semana(s)

en: month(s)
pt: mês(es)

en: Yearly
pt: Anualmente

en: Subscription
pt: Inscrição

en: year(s)
pt: ano(s)

en: Currency code
pt: Código da moeda

en: You have entered an invalid credit card number.
pt: Você digitou um número de cartão de crédito inválido.

en: The credit card you entered has expired.
pt: O cartão de crédito que você enviou está vencido.

en: You have entered an invalid CVV number.
pt: Você digitou um código de confirmação inválido.

en: CVV
pt: Códido de confirmação

en: Card number
pt: Número do cartão

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
pt: Transações só podem ser efetivadas em uma das moedas listadas.

en: API server
pt: Servidor da API

en: Sign up for and use a Sandbox account for testing.
pt: Cadastre-se e use uma conta Sandbox para testes.

en: 01 - January
pt: 01 - janeiro

en: 02 - February
pt: 02 - fevereiro

en: 03 - March
pt: 03 - março

en: 04 - April
pt: 04 - abril

en: 05 - May
pt: 05 - maio

en: 06 - June
pt: 06 - junho

en: 07 - July
pt: 07 - julho

en: 08 - August
pt: 08 - agosto

en: 09 - September
pt: 09 - setembro

en: 10 - October
pt: 10 - outubro

en: 11 - November
pt: 11 - novembro

en: 12 - December
pt: 12 - dezembro

en: click here
pt: clique aqui
