User registration notification (7.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Subject
hi: विषय

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: The e-mail address %mail is not valid.
hi: आपने लिखा हुआ ईमेल पता %mail ठीक नहीं है।

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hi: उपलब्ध चर (variables) हैं:[site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
