User registration notification (7.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: From e-mail address
hu: A feladó email címe

en: Account blocked
hu: Zárolt felhasználó

en: E-mail addresses
hu: E-mail címek

en: The e-mail address %mail is not valid.
hu: %mail e-mail cím hibás.

en: E-mails
hu: E-mailek

en: Welcome (new user created by administrator)
hu: Üdvözlet (ha a felhasználót az adminisztrátor hozta létre)

en: Welcome (awaiting approval)
hu: Üdvözlet (jóváhagyásra vár)

en: Welcome (no approval required)
hu: Üdvözlet (ha nem szükséges jóváhagyni)

en: Password recovery
hu: Új jelszó igénylése

en: Account activation
hu: Felhasználó aktiválása

en: Account cancellation confirmation
hu: Felhasználó törlésének megerősítése

en: Account canceled
hu: A felhasználói fiók törölve lett

en: Account details for [user:name] at [site:name]
hu: [site:name] webhelyen [user:name] felhasználó adatai

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
hu: [site:name] webhelyen [user:name] felhasználó adatai (jóváhagyásra várva)

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
hu: [user:name] felhasználói azonosítót igényelt.
    
    [user:edit-url]

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hu: Rendelkezésre álló változók: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: User Registration Notification
hu: User registration notification
