User registration notification (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Account blocked
ar: تم حظر الحساب

en: The e-mail address %mail is not valid.
ar: عنوان البريد الإلكتروني %mail غير صالح.

en: E-mails
ar: بريد إلكتروني

en: Welcome (new user created by administrator)
ar: ترحيب (مستخدم جديد أنشأه مدير)

en: Welcome (awaiting approval)
ar: ترحيب (في انتظار الموافقة)

en: Welcome (no approval required)
ar: ترحيب (موافقة غير مطلوبة)

en: Password recovery
ar: استعادة كلمة المرور

en: Account activation
ar: تفعيل الحساب

en: Account cancellation confirmation
ar: تأكيد إلغاء الحساب

en: Account canceled
ar: تم إلغاء الحساب

en: Account details for [user:name] at [site:name]
ar: تفاصيل حساب [user:name] على [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
ar: تفاصيل حساب [user:name] على [site:name] (في انتظار الموافقة)

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
ar: قام [user:name] بطلب إنشاء حساب جديد.
    
    [user:edit-url]
