User registration notification (7.x-1.0) - en to bo translation catalogue (17 entries)

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Advanced settings
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: Account blocked
bo: ཐོ་ཁོངས་བཀག་ཚར་བ

en: The e-mail address %mail is not valid.
bo: གློག་ཡིག་གི་ཁ་བྱང་%mail་དེ་ནོར་འདུག

en: E-mails
bo: གློག་ཡིག

en: Welcome (new user created by administrator)
bo: དགའ་བསུ་ཞུ༼དོ་དམ་པས་གསར་དུ་བཙུགས་པའི་སྤྱོད་མཁན༽

en: Welcome (awaiting approval)
bo: དགའ་བསུ་ཞུ།༼ཆོག་མཆན་ལ་སྒུག་བཞིན་ཡོད༽

en: Welcome (no approval required)
bo: དགའ་བསུ་ཞུ།༼ཆོག་མཆན་ཐོབ་མི་དགོས་པའི་སྤྱོད་མཁན༽

en: Password recovery
bo: གསང་གྲངས་སླར་གསོ

en: Account activation
bo: ཐོ་ཁོངས་ནུས་ཡོད་དུ་བསྒྱུར་བ

en: Account cancellation confirmation
bo: ཐོ་ཁོངས་བསུབ་པའི་ངོས་འཛིན

en: Account canceled
bo: ཐོ་ཁོངས་བསུབ་ཚར

en: Account details for [user:name] at [site:name]
bo: [site:name]་ཐོག་ཏུ་[user:name]་ཡི་ཐོ་ཁོངས་ཀྱི་གནས་ཚུལ་ཞིབ་ཕྲ

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
bo: [site:name]་ཐོག་གི་[user:name]་ཡི་ཐོ་ཁོངས་ཀྱི་་ཞིབ་ཕྲའི་གནས་ཚུལ།༼དོ་དམ་པའི་ཆོག་མཆན་ལ་སྒུག་བཞིན་ཡོད༽

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
bo: [user:name]་ཡིས་ཐོ་ཁོངས་ཞིག་རེ་ཞུ་བྱས་ཟིན།
    
    [user:edit-url]
