User registration notification (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: From e-mail address
fa: از پست الکترونیکی

en: Account blocked
fa: حساب مسدود شده

en: E-mail addresses
fa: آدرس‌های پست الکترونیکی

en: The e-mail address %mail is not valid.
fa: نشانی پست الکترونیک %mail معتبر نیست.

en: E-mails
fa: پست‌های الکترونیکی

en: Welcome (new user created by administrator)
fa: خوش آمدید (کاربر جدید، ایجاد شده توسط مدیریت)

en: Welcome (awaiting approval)
fa: خوش آمدید (منتظر موافقت)

en: Welcome (no approval required)
fa: خوش آمدید (موافقت لازم نیست)

en: Password recovery
fa: بازیابی گذرواژه

en: Account activation
fa: فعال‌سازی حساب

en: Account cancellation confirmation
fa: تایید لغو حساب

en: Account canceled
fa: حساب لغو شد

en: Account details for [user:name] at [site:name]
fa: اطلاعات حساب  [user:name] در [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
fa: اطلاعات حساب [user:name] در [site:name] (منتظر موافقت مدیریت)

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
fa: [user:name] تقاضای یک حساب کاربری نموده است.
    
    [user:edit-url]
