User registration notification (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: From e-mail address
tr: Gönderen e-posta adresi

en: Account blocked
tr: Hesap engellendi

en: The e-mail address %mail is not valid.
tr: %mail e-posta adresi geçerli değil.

en: E-mails
tr: E-posta

en: Welcome (new user created by administrator)
tr: Hoşgeldiniz (yönetici tarafından oluşturulan yeni kullanıcı)

en: Welcome (awaiting approval)
tr: Hoş geldiniz (onay bekleyen)

en: Welcome (no approval required)
tr: Hoş geldiniz (onay gerektirmeyen)

en: Password recovery
tr: Parola kurtarma

en: Account activation
tr: Hesap etkinleştirme

en: Account cancellation confirmation
tr: Hesap iptal onayı

en: Account canceled
tr: Hesap iptal edildi

en: Account details for [user:name] at [site:name]
tr: [site:name] sitesinden [user:name] için hesap detayları

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
tr: [site:name] sitesinden [user:name] için hesap detayları (yönetici onayını bekliyor)

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
tr: [user:name] bir hesap için başvurdu.
    
    [user:edit-url]

en: Admin (user awaiting approval)
tr: Yönetici (onay bekleyen kullanıcı )
