User registration notification (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Subject
ja: 件名

en: Actions
ja: アクション

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Account blocked
ja: アカウントブロック

en: The e-mail address %mail is not valid.
ja: メールアドレス %mail が有効ではありません。

en: E-mails
ja: メール

en: Welcome (new user created by administrator)
ja: ウェルカム（管理者作成のユーザー）

en: Welcome (awaiting approval)
ja: ウェルカム（承認待ち）

en: Welcome (no approval required)
ja: ウェルカム（承認不要）

en: Password recovery
ja: パスワード再発行

en: Account activation
ja: アカウントの有効化

en: Account cancellation confirmation
ja: アカウント無効化の確認

en: Account canceled
ja: アカウント無効化

en: Account details for [user:name] at [site:name]
ja: [site:name]での[user:name]のアカウント情報の詳細

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
ja: [site:name] での [user:name] さんの詳細(管理者の承認待ち)

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
ja: [user:name] さんがアカウントの申請を行いました。
    
    [user:edit-url]

en: Admin (user awaiting approval)
ja: 管理者（ユーザー承認待ち）
