User registration notification (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Actions
nl: Acties

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: From e-mail address
nl: E-mailadres afzender

en: Account blocked
nl: Account geblokkeerd

en: E-mail addresses
nl: E-mailadressen

en: The e-mail address %mail is not valid.
nl: Het opgegeven e-mailadres %mail is niet geldig.

en: Welcome (new user created by administrator)
nl: Welkom (nieuwe gebruiker aangemaakt door beheerder)

en: Welcome (awaiting approval)
nl: Welkom (in afwachting van goedkeuring)

en: Welcome (no approval required)
nl: Welkom (geen goedkeuring vereist)

en: Password recovery
nl: Wachtwoord opnieuw opvragen

en: Account activation
nl: Accountactivatie

en: Account cancellation confirmation
nl: Bevestiging om account op te heffen

en: Account canceled
nl: Account geannuleerd

en: Account details for [user:name] at [site:name]
nl: Accountgegevens voor [user:name] voor [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
nl: Accountgegevens voor [user:name] voor [site:name] (wachtend op de goedkeuring van de beheerder)

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
nl: [user:name] heeft een account aangevraagd.
    
    [user:edit-url]

en: Admin (user awaiting approval)
nl: Beheerder (gebruiker wacht op goedkeuring)

en: Reply-to e-mail address
nl: E-mailadres voor reacties
