User registration notification (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: From e-mail address
da: E-mail-adresse

en: Account blocked
da: Konto blokeret

en: E-mail addresses
da: E-post adresser

en: The e-mail address %mail is not valid.
da: E-mail-adressen %mail er ugyldig.

en: Welcome (new user created by administrator)
da: Velkomst (ny bruger oprettet af administrator)

en: Welcome (awaiting approval)
da: Velkomst (afventer godkendelse)

en: Welcome (no approval required)
da: Velkomst (ingen godkendelse nødvendig)

en: Password recovery
da: Genudsendelse af adgangskode

en: Account activation
da: Kontoaktivering

en: Account cancellation confirmation
da: Bekræftelse af opsigelse

en: Account canceled
da: Konto opsagt

en: Account details for [user:name] at [site:name]
da: Kontodetaljer for [user:name] på [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
da: Kontoinformation for [user:name] på [site:name] (afventer godkendelse af administrator)

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
da: [user:name] har anmodet om en konto.
    
    [user:edit-url]

en: Admin (user awaiting approval)
da: Admin (bruger afventer godkendelse)
