User registration password (7.x-1.5-rc1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Subject
hi: विषय

en: Message
hi: संदेश

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: logout
hi: लोग आउट

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hi: %name आपका कूटशब्द बदल के आपको %email इस पते पर भेज दिया गया है।

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hi: सदस्य %name ने अपनी एक बार इस्तेमाल वाली कडी का %timestamp को इस्तेमाल किया।

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hi: आगे की जानकारी आपको ईमेल में भेझी जा चुकी है।
