User Relationships (7.x-1.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (28 entries)

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Approve
mr: स्वीकार

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: unknown
mr: अज्ञात

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: view
mr: दाखवा

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Picture
mr: चित्र

en: User
mr: सदस्य

en: All
mr: सर्व

en: Send
mr: पाठवा

en: General
mr: साधारण

en: Email subject
mr: ईमेलचा विषय(Subject)

en: Random
mr: अननुक्रमाने
