User Relationships (7.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (236 entries)

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Approve
tr: Onayla

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Comments
tr: Yorumlar

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: view
tr: görüntüle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Default
tr: Varsayılan

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Picture
tr: Görsel

en: User
tr: Kullanıcı

en: All
tr: Tümü

en: days
tr: gün

en: Submitted
tr: Girdi Tarihi

en: Current
tr: Şu anki

en: Send
tr: Gönder

en: General
tr: Genel

en: Email subject
tr: E-posta konusu

en: Email message
tr: E-posta mesajı

en: Random
tr: Rastgele

en: Error Messages
tr: Hata mesajları

en: Expiration
tr: Son Kullanma Tarihi

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Approved
tr: Onaylı

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Declined
tr: Reddedildi

en: update
tr: güncelle

en: Received requests
tr: Alınan istekler

en: Sent requests
tr: Gönderilen istekler

en: Accepted
tr: Kabul edilmiş

en: Strict
tr: Sıkı

en: Fixed
tr: Sabit

en: Reverse
tr: Ters

en: %name has already been used.
tr: %name zaten kullanımda.

en: Relationship %name has been added.
tr: %name ilişkisi eklendi.

en: User Relationships form: relationship %name added.
tr: İlişkiler formu: %name ilişkisi eklendi.

en: Relationship %name has been updated.
tr: %name ilişkisi güncellendi.

en: User Relationships form: relationship %name updated.
tr: Kullanıcı İlişkileri formu: %name ilişkisi güncellendi.

en: Relationship %name has been deleted.
tr: %name ilişkisi silindi.

en: User Relationships form: relationship %name deleted.
tr: Kullanıcı İlişkileri formu: %name ilişkisi silindi.

en: Allow users to auto approve
tr: Kullanıcıların otomatik onaylamasına izin ver

en: Relationships per page
tr: Her sayfadaki ilişkiler

en: Example: buddy, friend, coworker, spouse.
tr: Örnek: arkadaş, iş arkadaşı, eş.

en: Plural name
tr: Çoğul isim

en: Example: buddies, friends, coworkers, spouses.
tr: Örnek: arkadaşlar, iş arkadaşları, eşler.

en: This is a one-way relationship
tr: Tek yönlü ilişki

en: Requires Approval
tr: Onay Gerektirir

en: Request expires in
tr: İstek bitişi

en: Remove relationship
tr: İlişkiyi kaldır

en: This page lets you setup user relationship types.
tr: Bu sayfa ilişki türlerini ayarlamanız içindir.

en: Relationships
tr: İlişkiler

en: Create relationship types
tr: İlişki türü oluştur

en: Edit type
tr: Türü düzenle

en: Delete type
tr: Türü sil

en: User Relationships Autocomplete
tr: Kullanıcı İlişkileri - Otomatik Tamamlama

en: My relationships
tr: İlişkilerim

en: Your relationships to this user
tr: Bu kullanıcı ile ilişkileriniz

en: Relationship actions
tr: İlişki hareketleri

en: My Relationships: All relationships
tr: İlişkilerim: Tüm ilişkiler

en: User Relationships: All relationships
tr: Kullanıcı İlişkileri: Tüm ilişkiler

en: Number of relationships to display in block
tr: Blokta görüntülenecek ilişki sayısı

en: Enter the maximum number of relationships to display in this block.
tr: Bu blokta görüntülenecek ençok ilişki sayısını girin.

en: Which relationships should be displayed
tr: Hangi ilişkiler görüntülensin?

en: one way
tr: tek yön

en: mutual
tr: karşılıklı

en: No relationships available.
tr: İlişki yok.

en: Relationship Types
tr: İlişki Türleri

en: not online
tr: çevrim içi değil

en: No relationships found
tr: İlişki bulunamadı

en: %username's %relationships
tr: %username kullanıcısının %relationships

en: Create a relationship with %name
tr: %name ile ilişki oluştur

en: pending relationship requests
tr: bekleyen ilişki istekleri

en: pending requests
tr: bekleyen istekler

en: User Relationships
tr: Kullanıcı İlişkileri (User Relationships)

en: Delete default
tr: Öntanımlıyı sil

en: Start typing the name of a user to automatically create a relationship to
tr: Otomatik olarak ilişki oluşturulacak kullanıcı adını giriniz

en: Relationship
tr: İlişki

en: Start typing the name of a relationship to use
tr: Kullanılacak ilişki adını giriniz

en: You must enter an existing user's name.
tr: Varolan bir kullanıcı adı girmelisiniz.

en: You must enter an existing relationship's name.
tr: Varolan bir ilişki adı girmelisiniz.

en: Default relationship %relationship_name of %username has been added.
tr: %username için öntanımlı %relationship_name ilişkisi eklendi.

en: Are you sure you want to delete the default relationship %relationship of %name?
tr: Öntanımlı %relationship (%name) ilişkisini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Default relationship %relationship of %name has been deleted.
tr: Öntanımlı %relationship (%name) ilişkisi silindi.

en: No default relationships available.
tr: Öntanımlı bir ilişki yok.

en: Default Relationships
tr: Öntanımlı İlişkiler

en: relationships
tr: ilişkiler

en: Send @op messages
tr: @op iletileri gönder

en: Relationship types
tr: İlişki türleri

en: Removed
tr: Silindi

en: Relationship type
tr: İlişki türü

en: Everyone
tr: Herkes

en: Requester
tr: İstek sahibi

en: Requestee
tr: İstenen

en: Request
tr: İstek

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: pending
tr: beklemede

en: approved
tr: onaylanmış

en: Saving...
tr: Kaydediliyor...

en: Relationship status
tr: İlişki durumu

en: Not Approved
tr: Onaylanmadı

en: My Pending Relationships
tr: Bekleyen İlişkilerim

en: User Relationships: Actions
tr: Kullanıcı ilişkileri: Hareketler

en: requester
tr: istekçi

en: Newest
tr: En yeni

en: Oldest
tr: En eski

en: No Pending Requests
tr: Bekleyen İstek Yok

en: Blocks that can be used with User Relationships
tr: Kullanıcıları İlişkileri için kullanılabilir bloklar

en: Relationship Type
tr: İlişki Türü

en: Is the logged in user
tr: Oturum açan kullanıcı

en: Become %name's %rel_name
tr: %name'nin %rel_name'i ol

en: Relationship requests
tr: İlişki istekleri

en: I am a @rel_name of
tr: Benim @rel_name şeklinde ilişkili olduğum:

en: @username is a @rel_name of
tr: @username bir @rel_name

en: @username's
tr: @username'in

en: currently logged in user
tr: şu anda oturum açmış kullanıcı

en: author whose node is being viewed
tr: yazdığı düğüm şu anda görüntülenen yazar

en: My Relationships: @type @extra
tr: İlişkilerim: @type @extra

en: User Relationships: @type @extra
tr: Kullanıcı İlişkileri: @type @extra

en: @rel_name of
tr: @rel_name

en: @rel_name to !username (!controls)
tr: @rel_name -> !username (!controls)

en: @rel_name from !username (!controls)
tr: @rel_name !username kişisinden (!controls)

en: Elaborations
tr: Ayrıntılar

en: Please confirm the %relationship_name request from !name
tr: Lütfen !name kullanıcısından gelen %relationship_name isteğini onaylayın

en: Post to @type (you to them)
tr: @type gönderisi (senden onlara)

en: Post to @type (them to you)
tr: @type gönderisi (onlardan sana)

en: Post to @type
tr: @type'a gönder

en: Error getting user relationships: @msg
tr: Kullanıcı ilişkilerini alırken hata oluştu: @msg

en: Error approving relationship: @msg
tr: İlişkiyi kabul ederken hata oluştu: @msg

en: Error removing relationship: @msg
tr: İlişkiyi silerken hata oluştu: @msg

en: No such relationship type
tr: Böyle bir ilişki türü yok

en: Unknown failure
tr: Bilinmeyen hata

en: Error requesting relationship: @msg
tr: İlişki isteği yapılırken hata oluştu: @msg

en: API version to use
tr: Kullanılacak API sürümü

en: Get a list of relationship types
tr: İlişti türlerinin listesini al

en: Get a list of my relationships
tr: İlişkilerimin listesini al

en: Relationship ID to delete
tr: Silinecek ilişki IDsi

en: Reason for deletion (cancel, disapprove, remove)
tr: Silme nedeni (iptal, onaylamama, sil)

en: Delete an existing or pending relationship
tr: Varolan veya bekleyen ilişkiyi sil

en: Relationship ID to approve
tr: Onaylanacak ilişkinin IDsi

en: Approve a requested relationship
tr: İlişki isteğini kabul et

en: UID to request a relationship with
tr: İlişki isteği yapılacak kullanıcının UID'si

en: Name of relationship type to create
tr: Oluşturulacak ilişki türü adı

en: Request a relationship with another user
tr: Bir başka kullanıcı ile ilişki isteğinde bulun

en: User relationships
tr: Kullanıcı ilişkileri

en: User relationship
tr: Kullanıcı ilişkisi

en: Type ID of the relationship
tr: İlişkinin ID'si

en: Singular or plural name of the relationship
tr: İlişkinin tekil veya çoğul adı

en: Requester user
tr: İstek yapan kullanıcı

en: User who started the relationship
tr: İlişkiyi başlatan kullanıcı

en: Requestee user
tr: İstektek gönderilen kullanıcı

en: User who accepted the relationship
tr: İlişkiyi kabul eden kullanıcı

en: Pending/approved relationship status
tr: Bekleyen/onaylı ilişki durumu

en: Date the relationship was requested or created
tr: İlişkinin istek ya da oluşturulma tarihi

en: Date the relationship was approved or edited
tr: İlişkinin onay ya da düzenleme tarihi

en: User relationship types
tr: Kullanıcı ilişkileri türleri

en: User relationship type
tr: Kullanıcı ilişkileri türü

en: Type of the relationship
tr: İlişki türü

en: Name of the relationship (plural)
tr: İlişkinin adı (çoğul)

en: Requires approval
tr: Onaylama gereklidir

en: Expiration period of pending relationship requests
tr: Bekleyen ilişki istekleri için geçerlik süresi

en: Singular/Plural
tr: Tekil/Çoğul

en: Singular name
tr: Tekil isim

en: Enter a comma separated list of types.
tr: Virgülle ayrılmış bir türler listesi giriniz.

en: Integrates User Relationships with Views
tr: Kullanıcı İlişkileri eklentisini Views eklentisi ile bütünleştirir

en: User %user has no suitable roles to request a %rtype relationship
tr: %user kullanıcısının %rtype ilişkisine uygun bir rolü yok

en: Allow multiple relationships
tr: Çoklu ilişkiye izin ver

en: Path to relationship requests
tr: İlişki istekleri için yol

en: Request relationship
tr: İlişki isteği

en: Are you sure you want to approve the %relationship_name relationship request from !name?
tr: !name kişisinden gelen %relationship_name ilişkisini kabul etmek istediğinize emin misiniz?

en: Approve relationship
tr: İlişkiyi kabul et

en: Are you sure you want to cancel your %relationship_name relationship request to !name?
tr: !name kişisiyle %relationship_name ilişkinizi iptal etmek istediğinize emin misiniz?

en: Cancel relationship
tr: İlişkiyi iptal et

en: Your %relationship_name request has been sent to !requestee.
tr: %relationship_name isteğiniz !requestee kişisine gönderildi.

en: !requester's %relationship_name request has been approved.
tr: !requester tarafından gelen %relationship_name isteği kabul edildi.

en: !requester has declined your %relationship_name request.
tr: !requester, %relationship_name isteğinizi reddetti.

en: Your %relationship_name request to !requestee has been canceled.
tr: %relationship_name isteğiniz !requestee tarafından iptal edildi.

en: No action has been taken.
tr: Hareket yok.

en: !requester has requested to be your %relationship_name.  Please view your !pending_relationship_requests to approve them.
tr: !requester kişisi %relationship_name isteğinde bulundu.  Lütfen kabul etmek için !pending_relationship_requests görüntüleyin.

en: You are !requestee's newest %relationship_name.
tr: !requestee için en yeni %relationship_name sensin.

en: There is already an earlier %relationship_name request sent to !requestee.
tr: !requestee ile %relationship_name isteğini zaten önceden göndermiştiniz.

en: There is already an existing %relationship_name relationship with !requestee.
tr: !requestee ile zaten daha önceden %relationship_name ilişkiniz bulunmaktadır.

en: This user does not accept relationship requests.
tr: Kullanıcı ilişki istekleri kabul etmiyor.

en: This user does not exist.
tr: Kullanıcı yok.

en: This relationship type does not exist.
tr: İlişki türü yok.

en: An error has occurred. Please contact the site administrator.
tr: Bir hata oluştu, lütfen site yöneticisiyle temas kurun.

en: Please choose the type of relationship.
tr: Lütfen ilişki türünü seçiniz.

en: You may not create %relationship_name relationships.
tr: %relationship_name ilişkisi oluşturamazsınız.

en: You have sent a new %relationship_name request to this user. (!pending_requests)
tr: Bu kullanıcıya yeni bir %relationship_name ilişkisi gönderdiniz. (!pending_requests)

en: This user has requested to be your %relationship_name. (!pending_requests)
tr: Bu kullanıcı sizinle %relationship_name isteğinde bulundu. (!pending_requests)

en: My %relationships
tr: Benim %relationships

en: Form Loading
tr: Form yükleniyor...

en: Not saving? Please wait a few seconds, reload this page, and try again.
tr: Kaydedilmedi mi? Lütfen birkaç saniye daha bekleyin, sayfayı yeniden yükleyin ve tekrar deneyin.

en: First User
tr: İlk kullanıcı

en: Second User
tr: İkinci kullanıcı

en: Error, unset permission
tr: Hata, izin verilmemiş

en: Whether relationship requests must be approved
tr: İlişki istekleri onaylanmalıdır

en: Allow sending messages to all users
tr: Tüm kullanıcılara mesaj yollamaya izin ver

en: Informational Messages
tr: Bilgilendirici İletiler

en: Too many relationships
tr: Fazla ilişki

en: Existing request
tr: Varolan istek

en: Existing relationship
tr: Varolan ilişki

en: Not accepting requests
tr: İstekleri kabul etmiyor

en: Self request
tr: Kendi isteği

en: Non-existent user
tr: Varolmayan kullanıcı

en: Non-existent type
tr: Varolmayan tür

en: Relationship type not set
tr: İlişki türü ayarlanmamış

en: Relationship type not allowed
tr: İlişki türüne izin verilmiyor

en: @username's relationships
tr: @username ilişkileri

en: My @relationships
tr: Bana ait @relationships

en: @username's @relationships
tr: @username kullanıcısının @relationships

en: Status link
tr: Durum bağlantısı

en: Provides a link to change status of the relationship.
tr: İlişkinin durumunu değiştirmek için bir bağlantı sağlar.

en: UR-Panels Visibility
tr: OR-Panels eklentisi Görünürlüğü

en: User Relationship
tr: Kullanıcı İlişkisi

en: Control access based on relationship between two users
tr: İki kullanıcı arasında bir ilişkiye dayalı erişimi denetle

en: Allow if relationship between users is
tr: Kullanıcılar arasındaki ilişkiye izin verme şartı:

en: @id1 can have any relationship to @id2
tr: @id1, @id2 ile her türlü ilişkiyi kurabilir

en: This one-way relationship can be reciprocated
tr: Bu tek yönlü ilişki karşılıklı hale gelebilir

en: Check if this one-way relationship can go either way
tr: Bu tek yönlü ilişkinin her iki yöne gidip gidemeyeceğini denetle

en: User A
tr: A Kullanıcısı

en: User B
tr: B Kullanıcısı
