User Relationships (7.x-1.0-alpha4) - en to kn translation catalogue (38 entries)

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Approve
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: Submitted
kn: ಸಲ್ಲಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Current
kn: ಪ್ರಸಕ್ತ ಖಂಡ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Declined
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ

en: Accepted
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Removed
kn: ತೆಗೆದು ಹಾಕಲಾಗಿದೆ

en: Unknown error
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ ದೋಷ

en: Reciprocal
kn: ರೆಸಿಪ್ರೋಕಲ್

en: Decline
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: Unknown failure
kn: ಅಜ್ಞಾತ ವಿಫಲತೆ ಉಂಟಾಗಿದೆ
