User Relationships (7.x-1.0-alpha6) - en to sv translation catalogue (54 entries)

en: delete
sv: radera

en: Approve
sv: Godkänn

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Comments
sv: Kommentarer

en: unknown
sv: okänd

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Resources
sv: Resurser

en: view
sv: visa

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Default
sv: Förvald

en: Add
sv: Lägg till

en: Unknown
sv: Okänd

en: Picture
sv: Bild

en: User
sv: Användare

en: All
sv: Alla

en: days
sv: dagar

en: Submitted
sv: Skickad

en: Current
sv: Nuvarande

en: Send
sv: Skicka

en: General
sv: Allmän

en: Email subject
sv: Ämnesrad för e-post

en: Random
sv: Slumpvis

en: Expiration
sv: Utgångsdatum

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Approved
sv: Godkänd

en: Pending
sv: Väntar på

en: update
sv: uppdatera

en: Fixed
sv: Fast

en: Received
sv: Mottagen

en: Reverse
sv: Omvänd

en: Relationships
sv: Relationer

en: Relationship
sv: Relation

en: Removed
sv: Borttagen

en: Relationship type
sv: Typ av relation

en: About
sv: Om

en: Decline
sv: Avslå

en: Not Approved
sv: Ej godkänd

en: Is the logged in user
sv: Är den inloggade användaren

en: Remove @name from @rel_plural_name
sv: Ta bort @name från @rel_plural_name

en: Add @rel_name
sv: Lägg till @rel_name

en: Become @name's @rel_name
sv: Bli @rel_name till @name
