User Relationships (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: delete
id: hapus

en: Approve
id: Setujui

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Comments
id: Komentar

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Picture
id: Foto

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: days
id: hari

en: Submitted
id: Dikirim

en: Current
id: Saat ini

en: Send
id: Kirim

en: General
id: Umum

en: Random
id: Acak

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: Approved
id: Disetujui

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Pending
id: Tertunda

en: Fixed
id: Tetap

en: Reverse
id: Terbalik

en: Relationships
id: Hubungan-hubungan

en: My relationships
id: Relasiku

en: Relationship
id: Hubungan

en: relationships
id: hubungan

en: Request
id: Permintaan

en: Is the logged in user
id: Apakah pengguna masuk
