User Relationships (7.x-1.0-alpha6) - en to ja translation catalogue (62 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Approve
ja: 承認

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Comments
ja: コメント

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Resources
ja: リソース

en: view
ja: ビュー

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Default
ja: デフォルト

en: Add
ja: 追加

en: Unknown
ja: 不明

en: Picture
ja: 写真

en: User
ja: ユーザー

en: All
ja: すべて

en: days
ja: 日

en: Submitted
ja: 送信済み

en: Current
ja: 現在

en: Send
ja: 送信

en: General
ja: 全般

en: Email subject
ja: 件名

en: Email message
ja: メッセージ

en: Random
ja: ランダム

en: Expiration
ja: 有効期限

en: Created date
ja: 作成日時

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Approved
ja: 承認済み

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Declined
ja: 拒否

en: update
ja: 更新

en: Accepted
ja: 承認済み

en: Fixed
ja: 固定

en: Received
ja: 受領

en: Reverse
ja: 逆順

en: Relationships
ja: リレーションシップ

en: Relationship
ja: リレーションシップ

en: Relationship types
ja: リレーションシップタイプ

en: Relationship type
ja: リレーションシップのタイプ

en: Enabled content types
ja: 有効なコンテンツタイプ

en: Everyone
ja: 全員

en: pending
ja: 保留

en: About
ja: アバウト

en: approved
ja: 承認済

en: Author Pane
ja: オーサーペイン

en: Not Approved
ja: 承認されていない

en: Is the logged in user
ja: ログインユーザーである

en: Remove @name from @rel_plural_name
ja: @nameさんを@rel_plural_nameから削除

en: Add @rel_name
ja: @rel_nameに追加

en: Become @name's @rel_name
ja: @nameさんの@rel_nameになる

en: Save and translate
ja: 保存と翻訳
