User Relationships (7.x-1.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (21 entries)

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Approve
ur: منظور

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Comments
ur: تبصرے

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Default
ur: طے شدہ

en: User
ur: صارف
