User restrictions (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: deny
hi: निषेध करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: edit
hi: संपादन करें

en: username
hi: सदस्यनाम

en: Allow
hi: अनुमति दें

en: Deny
hi: निषेध करें

en: Add rule
hi: नियम जोडें

en: Delete rule
hi: नियम मिटावें

en: e-mail
hi: ईमेल

en: Check e-mail
hi: ईमेल जाँचें

en: Check username
hi: सदस्यनाम जाँचें

en: allow
hi: अनुमति दें

en: Rule type
hi: नियम प्रकार

en: The username %name is allowed.
hi: %name सदस्यनाम को अनुमति है।

en: The e-mail address %mail is allowed.
hi: %mail को अनुमति है

en: Check rules
hi: नियम जाँचे
