User restrictions (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: deny
it: nega

en: This action cannot be undone.
it: Questa azione è irreversibile.

en: edit
it: modifica

en: username
it: nome utente

en: Email
it: E-mail

en: Allow
it: Permetti

en: Deny
it: Blocca

en: Add rule
it: Aggiungi regola

en: Delete rule
it: Elimina regola

en: Denied
it: Negato

en: Check e-mail
it: Controlla l'indirizzo e-mail

en: Save rule
it: Salva regola

en: Check username
it: Controlla il nome utente

en: Access type
it: Tipo di accesso

en: allow
it: permetti

en: Rule type
it: Tipo di regola

en: Mask
it: Maschera

en: The access rule has been deleted.
it: La regola di accesso è stata eliminata.

en: The username %name is allowed.
it: Il nome utente %name è permesso.

en: The e-mail address %mail is allowed.
it: L'indirizzo e-mail %mail è permesso.

en: Check rules
it: Controlla regole
