User restrictions (7.x-1.0-beta5) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Usuário

en: List
pt: Listar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: deny
pt: negar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não poderá ser desfeita.

en: edit
pt: editar

en: Add rule
pt: Nova regra

en: Delete rule
pt: Apagar regra

en: Check e-mail
pt: Verificar email

en: Save rule
pt: Salvar regra

en: Check username
pt: Verificar nome de usuário

en: Access type
pt: Tipo de acesso

en: allow
pt: permitir

en: Rule type
pt: Tipo de regra

en: Mask
pt: Máscara

en: The access rule has been deleted.
pt: A regra de acesso foi apagada.

en: The username %name is allowed.
pt: O nome de usuário %name foi aceito.

en: The e-mail address %mail is allowed.
pt: O email %mail foi aceito.

en: Check rules
pt: Verificar regras

en: User restrictions
pt: Restrições do usuário
