User restrictions (7.x-1.0-beta5) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: List
tr: Listele

en: Cancel
tr: İptal

en: deny
tr: yasakla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: edit
tr: düzenle

en: Email
tr: E-posta

en: Add rule
tr: Kural ekle

en: Delete rule
tr: Kural sil

en: Check e-mail
tr: E-posta adresini kontrol et

en: Save rule
tr: Kuralı kaydet

en: Check username
tr: Kullanıcı adını kontrol et

en: Access type
tr: Erişim şekli

en: allow
tr: izin ver

en: Rule type
tr: Kural türü

en: Mask
tr: Maske

en: The access rule has been deleted.
tr: Erişim kuralı silindi.

en: The username %name is allowed.
tr: %name kullanıcı adı izinli.

en: The e-mail address %mail is allowed.
tr: %mail e-posta adresi izinli.

en: Check rules
tr: Kuralları kontrol et
