User restrictions (7.x-1.0-beta5) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Вилучити

en: Operations
uk: Дії

en: Username
uk: Користувач

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Відмінити

en: deny
uk: заборонене

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію не можна буде скасувати.

en: edit
uk: редагувати

en: Email
uk: Пошта

en: Allowed
uk: Дозволений

en: Add rule
uk: Додати правило

en: Delete rule
uk: Вилучити правило

en: Denied
uk: Заборонене

en: Check e-mail
uk: Перевірити електрону пошту

en: Save rule
uk: Запам'ятати правило

en: Check username
uk: Перевірити логін

en: Access type
uk: Тип доступу

en: allow
uk: дозволене

en: Rule type
uk: Тип правил

en: Mask
uk: Маска

en: The access rule has been deleted.
uk: Правило доступу вилучене.

en: The username %name is allowed.
uk: Логін %name дозволено.

en: The e-mail address %mail is allowed.
uk: Адреса електронної пошти %mail дозволена.

en: Check rules
uk: Перевірити правила
