User restrictions (7.x-1.0-beta8) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: edit
uk: редагувати

en: never
uk: ніколи

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Allowed
uk: Дозволений

en: Never
uk: Ніколи

en: Add rule
uk: Додати правило

en: Delete rule
uk: Видалити правило

en: Expire
uk: Закінчується дія

en: Denied
uk: Заборонене

en: Check e-mail
uk: Перевірити електрону пошту

en: Save rule
uk: Зберегти правило

en: Check username
uk: Перевірити ім’я користувача

en: Access type
uk: Тип доступу

en: Rule type
uk: Тип правила

en: Mask
uk: Маска

en: The access rule has been deleted.
uk: Правило доступу видалено.

en: The access rule has been saved.
uk: Правило доступу збережено.

en: The username %name is allowed.
uk: Ім'я користувача %name дозволене.

en: The e-mail address %mail is allowed.
uk: Адреса електронної пошти %mail дозволена.

en: Check rules
uk: Перевірити правила

en: Specify rules for restricted usernames and e-mail addresses.
uk: Визначення правил для заборонених імен користувачів і електронних адрес.
