User restrictions (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: edit
fr: modifier

en: never
fr: jamais

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Allowed
fr: Autorisé

en: Never
fr: Jamais

en: Add rule
fr: Ajouter une règle

en: Delete rule
fr: Supprimer la règle

en: Expire
fr: Date d'expiration

en: Denied
fr: Refusé

en: Check e-mail
fr: Vérifier l'adresse électronique

en: Save rule
fr: Enregistrer la règle

en: Check username
fr: Vérifier le nom d'utilisateur

en: Access type
fr: Type d'accès

en: Rule type
fr: Type de règle

en: Mask
fr: Masque

en: The access rule has been deleted.
fr: La règle d'accès a été supprimée.

en: The access rule has been saved.
fr: La règle d'accès a été enregistrée.

en: The username %name is allowed.
fr: Le nom d'utilisateur %name est autorisé.

en: The e-mail address %mail is allowed.
fr: L'adresse électronique %mail est autorisée.

en: Check rules
fr: Vérifier les règles

en: User restrictions
fr: Restrictions par utilisateur
