User restrictions (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: edit
ja: 編集

en: never
ja: なし

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Allowed
ja: 許可された

en: Never
ja: なし

en: Add rule
ja: ルールの追加

en: Delete rule
ja: ルールの削除

en: Check e-mail
ja: メールアドレスのチェック

en: Save rule
ja: ルールの保存

en: Check username
ja: ユーザー名のチェック

en: Access type
ja: アクセスタイプ

en: Rule type
ja: ルールタイプ

en: Mask
ja: マスク

en: The access rule has been deleted.
ja: アクセスルールが削除されました。

en: The access rule has been saved.
ja: アクセスルールが保存されました。

en: The username %name is allowed.
ja: ユーザー名 %name は<b>許可</b>されます。

en: The e-mail address %mail is allowed.
ja: メールアドレス %mail は<b>許可</b>されます。

en: Check rules
ja: ルールのチェック

en: User restrictions
ja: ユーザーの限定
