User restrictions (7.x-1.1-rc1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Import
id: Impor

en: never
id: tidak pernah

en: User
id: Pengguna

en: Allowed
id: Diperbolehkan

en: Never
id: Tidak pernah

en: Add rule
id: Tambahkan aturan

en: Delete rule
id: Hapus aturan

en: Check e-mail
id: Periksa email

en: Save rule
id: Simpan aturan

en: Check username
id: Periksa nama anggota

en: Access type
id: Jenis akses

en: Rule type
id: Jenis aturan

en: Mask
id: <em>Mask</em>

en: The access rule has been deleted.
id: Aturan akses sudah dihapus.

en: The access rule has been saved.
id: Aturan akses sudah disimpan.

en: The username %name is allowed.
id: Nama anggota %name dibolehkan.

en: The e-mail address %mail is allowed.
id: Alamat email %email dibolehkan.

en: Check rules
id: Periksa aturan
