User restrictions (7.x-1.1-rc1) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: never
oc: pas jamai

en: User
oc: Utilizaire

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Never
oc: Pas jamai

en: Add rule
oc: Apondre una règla

en: Delete rule
oc: Suprimir una règla

en: Check e-mail
oc: Verificar l'adreça electronica

en: Save rule
oc: Enregistrar la règla

en: Check username
oc: Verificar lo nom d'utilizaire

en: Access type
oc: Tipe d'accès

en: Rule type
oc: Tipe de règla

en: Mask
oc: Masqueta

en: The access rule has been deleted.
oc: La règla d'accès es estada suprimida.

en: The access rule has been saved.
oc: La règla d'accès es estada enregistrada.

en: The username %name is allowed.
oc: Lo nom d'utilizaire %name es autorizat.

en: The e-mail address %mail is allowed.
oc: L'adreça electronica %mail es autorizada.

en: Check rules
oc: Verificar las règlas
