User restrictions (7.x-1.1-rc1) - en to ru translation catalogue (30 entries)

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Username
ru: Имя пользователя

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: edit
ru: изменить

en: Import
ru: Импортировать

en: never
ru: никогда

en: User
ru: Пользователь

en: Allowed
ru: Разрешено

en: Never
ru: Никогда

en: Add rule
ru: Добавить правило

en: Delete rule
ru: Удалить правило

en: Expire
ru: Устаревание

en: Denied
ru: Запрещено

en: Check e-mail
ru: Проверить email

en: Save rule
ru: Сохранить правило

en: Importing
ru: Импортирование

en: Check username
ru: Проверить имя пользователя

en: Access type
ru: Тип доступа

en: Rule type
ru: Тип правила

en: Mask
ru: Маска

en: The access rule has been deleted.
ru: Правило доступа удалено.

en: The access rule has been saved.
ru: Правило доступа сохранено.

en: The username %name is allowed.
ru: Логин %name разрешён.

en: The e-mail address %mail is allowed.
ru: Адрес электронной почты %mail разрешен.

en: Check rules
ru: Проверить правила

en: Specify rules for restricted usernames and e-mail addresses.
ru: Определение правил для запрещённых имён пользователей и E-Mail адресов.
