User restrictions (7.x-1.1-rc2) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: never
nl: nooit

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: Allowed
nl: Toegestaan

en: Never
nl: Nooit

en: Add rule
nl: Regel toevoegen

en: Delete rule
nl: Regel verwijderen

en: Expire
nl: Vervallen

en: Denied
nl: Afgewezen

en: Check e-mail
nl: Controleer e-mailadres

en: Save rule
nl: Regel opslaan

en: Importing
nl: Aan het importeren

en: Check username
nl: Controleer gebruikersnaam

en: Access type
nl: Toegangstype

en: Rule type
nl: Regeltype

en: Mask
nl: Masker

en: The access rule has been deleted.
nl: De toegangsregel is verwijderd.

en: The access rule has been saved.
nl: De toegangsregel is opgeslagen.

en: The username %name is allowed.
nl: De gebruikersnaam %name is toegestaan.

en: The e-mail address %mail is allowed.
nl: Het e-mailadres %mail is toegestaan.

en: Check rules
nl: Regels controleren

en: User restrictions
nl: Gebruikersrestricties
