User restrictions (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: never
pt: nunca

en: User
pt: Utilizador

en: Never
pt: Nunca

en: Add rule
pt: Adicionar uma regra

en: Delete rule
pt: Eliminar regra

en: Expire
pt: Expira

en: Check e-mail
pt: Verificar email

en: Save rule
pt: Guardar regra

en: Check username
pt: Verificar nome de utilizador

en: Access type
pt: Tipo de acesso

en: Rule type
pt: Tipo de regra

en: Mask
pt: Ocultar

en: The access rule has been deleted.
pt: A regra de acesso foi eliminada.

en: The access rule has been saved.
pt: A regra de acesso foi guardada.

en: The username %name is allowed.
pt: O nome de utilizador %name está autorizado.

en: The e-mail address %mail is allowed.
pt: O endereço de email %mail está autorizado.

en: Check rules
pt: Verificar regras
