User Revision (7.x-1.3) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: user
oc: utilizaire

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Name
oc: Nom

en: User
oc: Utilizaire

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Other
oc: Autre

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: !date by !username
oc: !date per !username

en: revert
oc: restablir

en: current revision
oc: version en cors

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: This will override any other link you have set.
oc: Aquò suplantara tot autre ligam que avètz défini.

en: Delete link
oc: Ligam de supression

en: The log message entered when the revision was created.
oc: Lo messatge enregistrat dins lo jornal a la creacion de la revision.

en: Revert link
oc: Ligam de retorn arrière

en: Provide a simple link to revert to the revision.
oc: Provesir un ligam per restablir una revision anteriora.

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Revert to earlier revision
oc: Canvia a una revision anteriror

en: Delete earlier revision
oc: Suprimís una revision anterior

en: revision user
oc: utilizaire de la revision

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
oc: Proporcioneu una explicacion dels canvis que sètz fent. Aquò ajudarà a d'autres autors a entendre vòstras motivacions.
