User Revision (7.x-1.6) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Name
ja: 名前

en: User
ja: ユーザー

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: Other
ja: その他

en: Created date
ja: 作成日時

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: !date by !username
ja: !date - !username

en: revert
ja: 戻す

en: Revision
ja: リビジョン

en: current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Revision information
ja: リビジョン情報

en: This will override any other link you have set.
ja: 他に設定したリンクがあれば、それによって上書きされます。

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Uid
ja: ユーザーID

en: The log message entered when the revision was created.
ja: リビジョンが作成された際に入力されたログメッセージ。

en: Revert link
ja: 戻すリンク

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ja: リビジョンを戻す単純なリンクを出力します。

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Revert to earlier revision
ja: 以前のリビジョンに戻す

en: Delete earlier revision
ja: 以前のリビジョンを削除

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ja: 変更についての説明を記入。あなたが行った更新を別の更新者が理解するのに役立ちます。
