User Revision (7.x-2.0-beta1) - en to pl translation catalogue (62 entries)

en: user
pl: użytkownik

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Name
pl: Nazwa

en: Changes
pl: Zmiany

en: View
pl: Widok

en: User
pl: Użytkownik

en: Added
pl: Dodano

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Revisions
pl: Wersje

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: Other
pl: Inne

en: Original
pl: Oryginał

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Revert
pl: Przywróć

en: view revisions
pl: przeglądanie wersji

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: !date by !username
pl: !date przez !username

en: revert
pl: przywróć

en: Revision
pl: Wersja

en: current revision
pl: aktualna wersja

en: Select different revisions to compare.
pl: Wybierz różne wersje do porównania.

en: next diff >
pl: następna różnica >

en: < previous diff
pl: < poprzednia różnica

en: Current revision:
pl: Obecna rewizja:

en: Revision of !new_date:
pl: Wersja z !new_date:

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Form
pl: Formularz

en: No highlighting
pl: Bez podświetlania

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Revision information
pl: Informacje o wersji

en: This will override any other link you have set.
pl: Zastąpi jakikolwiek inny odnośnik ustawiony dla tego pola.

en: Finished with an error.
pl: Zakończono z błędem.

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Legend
pl: Legenda

en: Initializing.
pl: Inicjowanie.

en: An error has occurred.
pl: Wystąpił błąd.

en: The log message entered when the revision was created.
pl: Wiadomość wprowadzona do dziennika w momencie utworzenia wersji.

en: Revert link
pl: Odnośnik przywracania wersji

en: Provide a simple link to revert to the revision.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przywrócenie poprzednich wersji.

en: Compare
pl: Porównaj

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Revert to earlier revision
pl: Przywróć poprzednią wersję

en: Delete earlier revision
pl: Usuń poprzednią wersję

en: Comparing two revisions:
pl: Porównanie dwóch rewizji:

en: Highlight changes
pl: Pokaż zmiany

en: View changes
pl: Zobacz zmiany

en: Completed @current of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
pl: Opis zmian dokonanych we wpisie. Pomocny dla innych redaktorów serwisu.

en: @revision by @name
pl: @revision autorstwa @name

en: Revisions for @title
pl: Rewizje dla @title

en: Revision from %revision-date %title has been deleted.
pl: Wersja z %revision-date %title została usunięta.

en: Latest differences
pl: Ostatnie różnice

en: Revision comparison
pl: Porównanie rewizji
