User Revision (7.x-2.0-beta1) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: user
ro: utilizator

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Name
ro: Nume

en: Changes
ro: Modificări

en: View
ro: Afişează

en: User
ro: Utilizator

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Revisions
ro: Revizii

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Other
ro: Altele

en: Original
ro: Originală

en: Created date
ro: Data creării

en: Deleted
ro: Şters

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: view revisions
ro: vezi versiuni vechi

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: !date by !username
ro: !date de !username

en: revert
ro: revenire

en: Revision
ro: Revizie

en: current revision
ro: versiunea curentă

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Form
ro: Formular

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Revision information
ro: Informaţii revizie

en: Initializing.
ro: iniţializare.

en: An error has occurred.
ro: A apărut o eroare.

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ro: Furnizează o legătură simplă pentru restabilirea reviziei.

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Revert to earlier revision
ro: Revenire la o versiune anterioară

en: Delete earlier revision
ro: Şterge versiune anterioară

en: View changes
ro: Vizualizare schimbări

en: Completed @current of @total.
ro: Finalizate @current din @total.

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ro: Oferă o explicație pentru modificările pe care le aduceți. Aceasta va ajuta alți autori să înțeleagă motivele dumneavoastră.
