User Revision (7.x-2.0-beta2) - en to fi translation catalogue (56 entries)

en: user
fi: käyttäjä

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Name
fi: Nimi

en: Changes
fi: Muutokset

en: View
fi: Näytä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Added
fi: Lisätty

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Revisions
fi: Versiot

en: Log message
fi: Lokimerkintä

en: Other
fi: Muu

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: view revisions
fi: versioiden tarkastelu

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: !date by !username
fi: !date, !username

en: revert
fi: palauta

en: Revision
fi: Versio

en: current revision
fi: Nykyinen versio

en: Select different revisions to compare.
fi: Valitse verrattavat revisiot.

en: < previous diff
fi: < edellinen versio

en: Current revision:
fi: Nykyinen versio:

en: Revision of !new_date:
fi: Revisio !new_date:

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Form
fi: Kaavake

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Revision information
fi: Version tiedot

en: This will override any other link you have set.
fi: Tämä ohittaa kaikki toiset linkit joita olet asettanut.

en: Finished with an error.
fi: Valmistui virheen kanssa.

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Legend
fi: Selite

en: Initializing.
fi: Aloitetaan

en: An error has occurred.
fi: Tapahtui virhe.

en: The log message entered when the revision was created.
fi: Sisältöversion luonnin yhteydessä lisätty logimerkintä.

en: Revert link
fi: Palauta-linkki

en: Provide a simple link to revert to the revision.
fi: Tarjoaa yksinkertaisen linkin sisältöversion palauttamiseksi.

en: Compare
fi: Vertaile

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Revert to earlier revision
fi: Palauta käyttöön aikaisempi versio

en: Delete earlier revision
fi: Poista aikaisempi versio

en: Highlight changes
fi: Korosta muutokset

en: View changes
fi: Näytä muutokset

en: Completed @current of @total.
fi: @current / @total valmiina.

en: Revision log message
fi: Version viesti

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
fi: Kirjoita selitys tekemillesi muutoksille. Tämä auttaa muita ylläpitäjiä ymmärtämään motiivisi.

en: Revisions for @title
fi: @title versiot

en: Latest differences (marked down)
fi: Viimeiset muutokset (renderöity)
