User Revision (7.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (60 entries)

en: user
uk: користувач

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Changes
uk: Зміни

en: View
uk: Перегляд

en: User
uk: Користувач

en: Added
uk: Додано

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Revisions
uk: Редакції

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: Other
uk: Інше

en: Original
uk: Оригінал

en: Created date
uk: Дата створення

en: Deleted
uk: Видалено

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: view revisions
uk: переглянути версії

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: !date by !username
uk: !date від !username

en: revert
uk: відновити

en: Revision
uk: Редакція

en: current revision
uk: поточна редакція

en: Select different revisions to compare.
uk: Обрати версії для порівняння.

en: next diff >
uk: наступна різниця >

en: < previous diff
uk: < попередня різниця

en: Current revision:
uk: Поточна версія:

en: Revision of !new_date:
uk: Версія від !new_date:

en: Diff
uk: Різниця

en: Changed
uk: Змінено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Form
uk: Форма

en: No highlighting
uk: Немає підсвічування

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Revision information
uk: Інформація про редакції

en: This will override any other link you have set.
uk: Це перевизначить будь-яке інше встановлене посилання.

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: Legend
uk: Легенда

en: Initializing.
uk: Ініціалізація.

en: An error has occurred.
uk: Сталася помилка.

en: The log message entered when the revision was created.
uk: Повідомлення у журнал, котре вводиться під час створення редакції

en: Revert link
uk: Посилання повернення

en: Provide a simple link to revert to the revision.
uk: Пряме посилання для повернення редакції.

en: Compare
uk: Порівняння

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Revert to earlier revision
uk: Повернутися до більш ранньої редакції

en: Delete earlier revision
uk: Видалити попередню редакцію

en: Comparing two revisions:
uk: Порівняти дві версії:

en: Highlight changes
uk: Підсвітити зміни

en: View changes
uk: Перегляд змін

en: Completed @current of @total.
uk: Завершено @current з @total.

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
uk: Надайте пояснення виконаних вами змін. Це допоможе іншим авторам зрозуміти ваші мотиви.

en: Provide a simple link to delete the user revision.
uk: Пряме посилання на видалення редакції користувача.

en: Latest differences
uk: Останні відмінності
