User Revision (7.x-2.0-beta3) - en to nl translation catalogue (61 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Name
nl: Naam

en: Changes
nl: Wijzigingen

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: Added
nl: Toegevoegd

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Revisions
nl: Revisies

en: Log message
nl: Logbericht

en: Original
nl: Origineel

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: view revisions
nl: revisies bekijken

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: !date by !username
nl: !date door !username

en: revert
nl: terugzetten

en: Revision
nl: Revisie

en: current revision
nl: huidige revisie

en: Select different revisions to compare.
nl: Selecteer verschillende revisies om te vergelijken.

en: next diff >
nl: volgende verschil >

en: < previous diff
nl: < vorige verschil

en: Current revision:
nl: Huidige revisie:

en: Revision of !new_date:
nl: Revisie van !new_date:

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Form
nl: Formulier

en: No highlighting
nl: Geen markering

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Revision information
nl: Revisie-informatie

en: This will override any other link you have set.
nl: Dit zal alle bestaande koppelingen overschrijven.

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Legend
nl: Legenda

en: Initializing.
nl: Aan het initialiseren.

en: An error has occurred.
nl: Er is een fout opgetreden.

en: The log message entered when the revision was created.
nl: Het logbericht dat ingevoerd is toen de revisie werd gemaakt.

en: Revert link
nl: Terugzetlink

en: Provide a simple link to revert to the revision.
nl: Levert een eenvoudige link om de revisie terug te zetten.

en: Compare
nl: Vergelijken

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Revert to earlier revision
nl: Vorige revisie terugzetten

en: Delete earlier revision
nl: Vorige revisie verwijderen

en: Comparing two revisions:
nl: Vergelijking van twee revisies:

en: Highlight changes
nl: Wijzigingen markeren

en: View changes
nl: Wijzigingen bekijken

en: Completed @current of @total.
nl: @current van @total gereed.

en: Revision log message
nl: Logbericht van revisie

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
nl: Geef uitleg bij de wijzigingen die u maakt. Dit helpt andere auteurs uw beweegredenen te begrijpen.

en: Updated by !name on @date
nl: Gewijzigd door !name op @date

en: @revision by @name
nl: @revision door @name

en: (No previous revision available.)
nl: (Geen vorige revisie beschikbaar.)

en: Latest differences
nl: Nieuwste verschillen

en: Show latest difference
nl: Geef nieuwste verschillen weer
