User Revision Edit (7.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: edit
de: Bearbeiten

en: Other
de: Weitere

en: Revisions for %title
de: Revisionen für %title

en: !date by !username
de: !date von !username

en: revert
de: Zurücksetzen

en: current revision
de: aktuelle Revision

en: Revision information
de: Revisionsinformation

en: Edit this revision
de: Ändern der Version

en: Edit link
de: ‚Bearbeiten‘-Link

en: Revision log message
de: Protokollnachricht der Revision

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
de: Eine Erläuterung der vorgenommen Neuerungen oder Änderungen, um anderen Autoren Ihre Beweggründe verständlich zu machen.
